Izolacja Piwnicy

Do pobrania

Kontakt

Izolacja Piwnicy

Piwnica to miejsce, w którym panuje chłód i wilgoć. Zazwyczaj nie jest ono dobrze zabezpieczone, a wilgoć może prowadzić do niszczenia materiału. Warto przeprowadzić cały proces ocieplenia piwnicy, ponieważ uniknie się w ten sposób mnóstwa problemów w przyszłości. Zatem, jaką metodę w tym celu zastosować?

Ocieplenia piwnic za pomocą pianki poliuretanowej stają się coraz bardziej popularne, ponieważ jest to rozwiązanie proste, stosunkowo tanie oraz skuteczne. Pianka poliuretanowa to materiał wykonywany z gotowych składników, a na konstrukcje nanoszony za pomocą specjalnej maszyny-agregatu. Pianka PUR winna być nakładana przez specjalistów, bowiem ma różne parametry oraz składy, a jej stosowanie, choć wydaję się proste, wcale takie nie jest. Ocieplenie piwnicy tą metodą można wykonać zarówno zewnątrz, jak i od wewnątrz pomieszczenia. Obie metody sprawdzają się bardzo dobrze, istnieje możliwość ich połączenia, jednak polecany jest kontakt z profesjonalistą, który podpowie, jaka metoda będzie najskuteczniejsza. Wiele zależy od materiału, z jakiego zrobione są ściany. Wybierając metodę ocieplenia pianką PUR, zawsze kolejno pojawia się pytanie czy stosować pianę zamkniętokomórkową, czy otwartokomórkową.

Bezpieczna dla zdrowia

Piana poliuretanowa jest hipoalergiczna, nie ma więc przeciwwskazań, aby użyć jej w miejscach, w których przebywają alergicy. Piana PUR odznacza się nietoksycznością, spełniając stawiane przez rozmaite regulacje wymogi. Co więcej, korzysta na tym również środowisko naturalne, gdyż termoizolacja przeprowadzana przy pomocy pianki nie wpływa ujemnie na ekosystem.

Korzyści

Po pierwsze, ocieplając piwnicę tym sposobem, zwiększa się efektywność energetyczną całego budynku. Wpływa to na komfort przebywania w pomieszczeniach, bowiem zimne podłogi, a tym samym wychłodzenie pokoi przestaje być problemem, a rachunki za ogrzewanie ulegają zmniejszeniu. Oprócz właściwości termoizolacyjnych, jak wcześniej wspomniano, pianki poliuretanowe charakteryzują się małą nasiąkliwością i hydroizolacją, co więcej szczególnie pianka PUR zamkniętokomórkowa ma dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, co oznacza, że wilgoć i zapach stęchlizny w piwnicy zostają skutecznie wyeliminowane. Praktyczną właściwością pianki jest wyciszenie akustyczne. Coraz częściej pomieszczenia pod domami są przeznaczane, nie tylko na przetrzymywanie produktów, ale np. na próby zespołu muzycznego, realizowanie hobby czy granie w gry, a izolacja ścian pianką świetnie sobie radzi z uciążliwymi dźwiękami, dzięki czemu pomieszczenia takie można wykoszyatć m.in. do utworzenia studia muzycznego.

Zalety zastosowania piany poliuretanowej PUR

 • wszechstronne zastosowanie
 • szybka i precyzyjna aplikacja
 • brak odpadów
 • brak dodatkowych kosztów ( kotwy, mocowania, gwoździe itp.)
 • doskonała przyczepność do wszystkich różnych powierzchni
 • doskonała akustyka
 • brak mostków termicznych
 • neutralność alergologiczna
 • niewielkie obciążenie konstrukcji
 • niepalność (piana jest produktem samo-gasnącym)
 • obniżenie kosztów ocieplenia
 • ekologiczna (poprzez recykling poliuretanu dbamy o środowisko)

NASZE REALIZACJE

Przedstawiamy Państwu dokumentację zdjęciową z wybranych naszch realizacji.